Kategorie
Warsztaty

Wrocławski Teatr Lalek słuchowisko pt. „Jasiek i…”

Termin: 02 lipca 2020

Wrocławski Teatr Lalek słuchowisko pt. „Jasiek i…”

tekst: Michał Buszewicz
reżyseria: Aleksandra Konarska
muzyka: SzaZa
czytają: Wiktoria Czubaszek, Radosław Kasiukiewicz, Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń
ilustracje: Moss Papers

Termin: 02 lipca 2020
Miejsce: Mała Scena, lokal Triki Tashka, (w budynku Butelkowni), Plac Konesera 3, 03-736 Warszawa
Godz. 18:00
Wiek: bez limitu wieku
Grupa: bez zapisów
Cena: wstęp wolny
Pytania: tashka@tashka.pl lub tel: 602-751-718

SŁUCHAJ! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. 

Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem „Jasiek i…”, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowska, Zuzannę Bućko, Szymon Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli wśród nich zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* – formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

*Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe – czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.

SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.
SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.
SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.

Cykl SŁUCHAJ! cieszył się ogromną popularnością naszych widzów, którzy całymi rodzinami odwiedzali nas w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach – mamy nadzieję, że dzięki nim poczujecie się jak w teatrze.

Nagrania słuchowisk będziemy emitować co tydzień, w czwartek o godz. 18.00.

Słuchowiskom będą towrzyszyć ilustracje – animacje kolejnych rozdziałów z książki „Jasiek i…” wydanej na zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek przez wydawnictwo Tashka (Warszawa 2014). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów: Moss Papers, Agnieszkę Woźniak, Ingakku Riukimiuki, Roberta Romanowicza, Pawła Bajewa, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także – do czego gorąco zachęcamy – wykorzystać ją podczas zabawy w teatr.