Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SPEKTAKL “Katarynka opowieści”

15 sierpnia, 2020 |17:00

“Katarynka opowieści” interaktywny spektakl dla małych i dużych

Wędrowni opowiadacze legend, przemierzając dzisiaj ulice jak niegdyś średniowieczni rybałci, zachęcają do zatrzymania się w drodze i zapoznania z opowieściami o zalotnych pannach, dzielnych rycerzach, zmyślnych rzemieślnikach czy baśniowych mieszkańcach rzek i lasów. Stary wózek-katarynka pełen jest niespodzianek i łatwo przekształca się w scenę, na której bohaterowie przeżyją niejedną przygodę, przywołując trochę zapomniany świat legend. 

„Katarynka opowieści” to  kameralny spektakl o potrzebie opowiadania i przekazywania opowieści z pokolenia na pokolenie. W końcu „Katarynka opowieści” to interaktywne przedstawienie dla małych i dużych, w którym każdy znajdzie drobną rolę do odegrania.

Pomysł i wykonanie: Monika Tomczyk, Luiza Łuszcz-Kujawiak.

Opracowanie plastyczne: Beata Tomczyk.

Czas trwania do  60 minut.

Spektakl powstał w ramach Akademii Teatru Alternatywnego jako prezent dla mieszkańców Kamieńca Ząbkowickiego i swoją premierę miał podczas „Festiwalu Teatralnego Mezalians – w parze ze sztuką” w Kamieńcu Ząbkowickim organizowanym w ramach Wrocław ESK 2016 przez Atowiczów. Ponadto prezentowany był m.in. na Festiwalu Sztuk Przeróżnych Cyrki Nowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, na Ogólnopolskiej Biesiadzie Teatralnej Wejrzenia w Maszewie, Festiwalu Teatr na Ugorze w Jastrzębiu Zdroju.

Prowadzący: Portiernia Sztuki
Termin: 15 sierpnia 2020
Miejsce:  Plac Konesera – scena Letnia
Godz. 17.00
Wiek: bez limitu wieku
Grupa: bez zapisów
Cena: wstęp wolny
Pytania: tashka@tashka.pl lub tel: 602-751-718

Zdjęcia z Katarynki Opowieści. autorstwa Eduardo Gonzalesa(  zdjęcia IMG) i Roberta  Kujawiaka ( reszta zdjęć).

Szczegóły

Data:
15 sierpnia, 2020
Godzina:
17:00
Kategoria Wydarzenie: