Kategorie
Warsztaty

Zróbmy sobie przedstawienie, czyli warsztat familijny i wspólne granie

Termin: 04 lipca 2020

Zapraszamy rodzinnie na wspólne odkrywanie i przeżywanie Bajki o włosie Patryku. Metaforyczna historia pióra Maliny Prześlugi to opowieść o odchodzeniu, przemijaniu, miłości i marzeniach. O tym, co ważne i piękne.

Część 1. „Uśmiechaj się do marzeń” – warsztat familijny bez limitu wieku
Spotkanie zaczynamy warsztatami inspirowanymi historią tytułowego Patryka. Dokąd można odlecieć? Jak się splątać, sprężać i skręcać? Co znaczy wypaść? Poprzez zabawy ruchowe i plastyczne poznajemy bohatera, odkrywamy temat, gromadzimy wrażenia, uczymy się rozumieć i wyrażać emocje.

Część 2. „Bajka o włosie Patryku” – spektakl z uczestnikami warsztatów
W drugiej części wszyscy razem stworzymy spektakl. Będziemy towarzyszyć Patrykowi i wspólnie z nim przeżywać radość, zdziwienie, lęk, zakochanie, wysiłek, spokój – doświadczymy całej gamy uczuć.

Dorośli dzieciom, dzieci dorosłym – wszyscy mamy wiele rzeczy do przekazania. „Zróbmy sobie przedstawienie” to dobra okazja, czas i miejsce na wspólne doświadczanie.

Pomysł i realizacja: Monika Tomczyk, Luiza Łuszcz-Kujawiak
Aranżacja przestrzeni: Beata Tomczyk
Wsparcie techniczne: Robert Kujawiak
Tekst: Malina Prześluga, Bajka o włosie Patryku, wyd. Tashka

Portiernia sztuki 
Termin: 04 lipca 2020
Miejsce: NAMIOT + MAŁA scena TRIKI TASHKA
Godz. 14:00
Wiek: bez limitu – dla całych rodzin
Grupa: 20 osób
Cena: 25 zł
Organizator: Triki Tashka

Portiernia Sztuki

Naszym celem jest wprowadzanie do świata sztuki i kultury poprzez aktywne uczestnictwo w interdyscyplinarnych warsztatach artystycznych oraz udział w spektaklach teatralnych. W ten sposób chcemy kształtować świadomych odbiorców kultury oraz rozbudzać ich twórcze postawy. Przede wszystkim jednak udział w kulturze ma służyć budowaniu więzi międzyludzkich, w tym międzypokoleniowych, a także budowaniu tożsamości indywidualnej i wspólnotowej. Chcemy powrócić do korzeni teatru – wspólnoty budowanej wokół