Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Rozplatanie tęczy” Teatr Małego Widza godz. 10:00 – DLA DZIECI 1-4 lat

29 listopada, 2020 |10:00

35zł

Spektakl polecany na pierwszą wizytę w teatrze.

Pomysł, reżyseria i scenografia: Agnieszka Czekierda
Obsada: Dagmara Bąk / Sonia Jachymiak

Czas trwania: 30 min + 15 minut wspólnej zabawy

Grupa: 80 osób
Cena: 35 zł

Pobierz oświadczenie o stanie zdrowia i świadomości ryzyka

Kup bilet

„Rozplatanie tęczy” to zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami. To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni – chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najnajmłodszych. Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest – słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy” to rozmowa za pomocą zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości – takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień. Dzieci są współtwórcami spektaklu – obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie…

Teatr Małego Widza powstał w 2011 roku. Jest pierwszym w Warszawie i jedynym teatrem w Polsce o tak dużym zasięgu i szerokiej skali działań artystyczno-edukacyjnych skierowanych do dzieci od 1. roku życia. W ciągu 9 lat TMW przygotował blisko 20 premier, niezliczoną ilość różnorodnych warsztatów, ponad 6000 spektakli, które obejrzało ponad 300 tysięcy widzów.

Teatr Małego Widza założony został przez Agnieszkę Czekierdę, która do dziś jest jego Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym. Unikalny charakter TMW nadaje dzisiaj grono ponad 20 osób – wyjątkowych ludzi, artystów, muzyków, koordynatorów i organizatorów. Jest to zespół nieprzypadkowych ludzi – nie tylko twórczych, wrażliwych i profesjonalnych w tym co robią, ale także doskonale rozumiejących cel i sens wszystkich podejmowanych działań skierowanych do tak małych odbiorców kultury.

W Teatrze Małego Widza dziecko jest PARTNEREM – pełnoprawnym odbiorcą sztuki i uczestnikiem kultury. Ta nadrzędna idea naszego teatru niezależnie od wieku odbiorcy się nie zmienia. Zmienia się wyłącznie sposób komunikacji i oddziaływania na wyobraźnię.  Spektakle TMW chcą mówić do dzieci ich językiem, nie infantylnie i w udawany sposób, ale szczerze.  To jest szczerość teatru, który nie służy sławie artystów, ale w którym aktorzy realnie przeżywają to, co robią, poszukują szczególnego sposobu komunikacji rozumiejąc, że dzieci mają swoją własną przestrzeń i czas.

Szczegóły

Data:
29 listopada, 2020
Godzina:
10:00
Koszt:
35zł
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Butelkownia
Plac Konesera 3
Warszawa, 03-736 Poland

Organizator

Tashka